Projekt 72 hodin - 3. třída

Projekt 72 hodin - 3. třída
07. 11. 2019

Ve středu 9.10. se žáci 3. ročníku v rámci projektu 72 hodin pustili do pečení závinů v nově rekonstruované cvičné kuchyňce. Čtyři skupiny celkem napekly 10 závinů. Děti překvapily nejen svou šikovností a zručností, ale také vytříbenými chuťovými pohárky, díky kterým se ve výsledku mohly pochlubit rozmanitým výběrem druhů, a kromě jablkových závinů tak nechyběly ani makové, tvarohové či ořechové.

Samotným cílem projektu pak byla návštěva Úřadu městyse, kde žáci předali část své práce a poděkovali tak za dlouholetou spolupráci mezi ZŠ a vedením městyse, za financování různých akcí spojených se školou a podporu našich žáků nejen v rámci vzdělávání. Díky vstřícnému přijetí, kterého se dětem dostalo od pana místostarosty, se dozvěděly několik informací o chystaných projektech. Velmi příjemným překvapením a zpestřením pak byla na závěr prohlídka jednotlivých oddělení úřadu, kterého se zhostila paní Šarmanová a tímto jí také velmi děkujeme. Většina z žáků poprvé viděla například kancelář paní starostky či zasedací místnost zastupitelstva.

Celé dopoledne se vydařilo nad očekávání a dětem i všem zúčastněným patří dík za dobře odvedenou práci.

Více fotografií ve fotogalerii.

Marie Šuláková