Paris and the best of England 2019

Paris and the best of England 2019
25. 06. 2019

Od středy 12.6.2019 se 41 žáků naší školy vydalo autobusem přes půl Evropy - do Paříže a Londýna. V Paříži jsme si vylezli Eiffelovku, projeli se lodí po Seině a viděli ohořelou katedrálu Notre Dame. Dalším zážitkem byl přesun Eurotunelem (//cs.wikipedia.org/wiki/Eurotunel) na Britské ostrovy. První zastávkou v UK bylo krásné přímořské městečko Hastings (//cs.wikipedia.org/wiki/Hastings). Měli jsme pěkné neanglické počasí, skoro jako v Saint Tropéz. Největší úspěch neměl hrad ani pašerácké jeskyně (Smugglers adventures) nebo moře, ale nákup v obchodě Primark. Pozdě odpoledne jsme vyjeli do Londýna, kde nás čekala ohromná dopravní zácpa. Alespoň jsme si uvědomili, jak je Londýn obrovský. Děti odcházely na nocleh do hostitelských rodin s menšími obavami, ráno se však vrátily s úsměvem, takže vše proběhlo více než v pohodě. V Londýně jsme viděli spoustu památek, navštívili Muzeum vědy a pluli rychlolodí po Temži. Po posledních nákupech nás už čekala 24 hodinová namáhavá jízda autobusem zpátky do Nového Hrozenkova. 

25-06-2019-paris-and-the-best-of-england-2019_118.jpg

Velmi děkuji žákům naší školy, neudělali ve světě ostudu, mé paní a paní Kocurkové, že si našly na děti čas. 

Mgr. Vladimír Vičík