Hrozenkovský bludišťák

Hrozenkovský bludišťák
02. 06. 2017

V pátek 2.června se uskutečnil ke Dni dětí sportovně soutěžní den s názvem Hrozenkovský bludišťák. Pro žáky bylo připraveno ve škole a v jejím okolí 10 stanovišť (provázkové bludiště, ochutnávačka, hádej kdo jsem, digitální soutěž - známé místo, zatloukání hřebíků, slalom, přenášení vody, střelba, skok do dálky a opičí dráha). Třída – družstvo si zvolilo barvu a název týmu, dále nominovali zástupce, kteří soutěžili na stanovištích. Žák se nesměl zúčastnit více jak tří stanovišť (výjimkou bylo jedno stanoviště), aby soutěžilo co nejvíce žáků. V průběhu soutěže družstvo získávalo body a sbíralo indicie, které vedly k uhádnutí správné odpovědi.

4-06-2017-hrozenkovsky-bludistak_15.jpgŽáci soutěžili ve dvou kategoriích, které jsme vyhodnotili, ale pořadím
a celkovými výsledky zamíchala následná sázka extra bodů na uhodnutí odpovědi a možnosti získu celkového vítězství. V tělocvičně jsme vyhlásili výsledky, které přinesly slzičky i radost. Všichni si zasloužili velký potlesk za nasazení a byli odměněni sladkostmi od Rozíny. Děkujeme deváťáků, že zvládli vedení na stanovištích, které připravili naši kolegové. Za přípravu organizace soutěže, pravidla, podněty a nápady patří dík Elišce Čermákové. 

Vyzkoušejte si uhádnout odpověď pro obě kategorie:

Kategorie I.:

- Hlavní postava je královské krve
- Hlavní postava nemá bratra ani sestru
- Zahrada je hřištěm
- Postavy v této pohádce umí vzít za práci
- Někdo se plaví na kmeni stromu
- Smích je kamarád
- V pohádce se zpívá o symbolu naší obce
- Hlavní postava má potíže s uzlíky
- Pán se stane kmánem
- Rádcové nedokážou pomoct

 

Kategorie II.:

- Většina z vás mě ráda vidí odcházet
- Můj starší bratr je delší než já
- odcházím za 28 dní
- Rodím se v čase barevného listí
- Během života si rád odpočinu
- Jsem starý a mladý zároveň
- V přírodě se nový život rodí, když můj se chýlí ke konci
- Prožiju jeden slunovrat
- Půl života slavím na vleku
- Až po smrti dorostu bratra, zrodím se znovu

A jak to dopadlo?

  • Vítězné družstvo za I.stupeň: I.třída - získala putovního Bludišťáka a vstupenky do kina Vatra
  • Vítězné družstvo za II.stupeň: 8.třída - získala putovního Bludišťáka a přihlášku do televizní soutěže Bludiště.