Den jazyků

24. 10. 2023

Na 26.9. připadá Evropský den jazyků, a proto se učitelé ZŠ Karolinka ve spolupráci se Střední školou Kostka Vsetín rozhodli ve čtvrtek 5.10.2023 zpestřit  žákům výuku cizích jazyků formou soutěže.

Této akce se zúčastnili i vybraní žáci z 6. – 9. ročníků naší školy. Úkolem bylo plnit úkoly na 17 stanovištích v anglickém nebo německém jazyce. Společně zpívali, tancovali a řešili testové otázky, kde museli mimo jiné prokázat znalosti z matematiky, zeměpisu, hudební výchovy…… Měli možnost mluvit s rodilým mluvčím a seznámili se s kulturou a tradicemi anglicky a německy mluvících zemí.

Ze 17 týmů skončili naši zástupci na krásném pátém místě. Strávili v Karolince velice příjemné dopoledne a poznali nové kamarády. Podívejte se na fotogalerii.