Filmový festival Zlín

Filmový festival Zlín
12. 06. 2023

Dne 2. 6. 2023 se prvňáčci a třeťáci zúčastnili 63. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Společně jsme zhlédli finský film Hulákalovi z roku 2023 v krásném prostředí auly univerzity. Druhá část už byla rozdělena zvlášť pro prvňáčky, kteří zavítali do parku Komenského s programem farmy Bezdínek a třetí třída na přednášku s názvem Síť nebo pavučina o nebezpečí a nástrahách internetových sítí. 

Žáci 6. třídy se v pondělí 5. 6. také zúčastnili filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně, cestovali jsme vlakem a autobusem. Nejprve jsme byli na workshopu na zlínském zámku a s brýlemi jsem sledovali IVR kino, kde nás pohltila virtuální realita, pak jsme dováděli v interaktivní herně a mohli si vyzkoušet různé zábavné interaktivní platformy. Poté jsme se přes náměstí plné lákadel přesunuli do sálu v Golden Apple Cinema, kde jsme shlédli německý film To je hustý, kámo, který byl uváděn na festivalu ve světové premiéře, komedie o přátelství, cestování a lidských hodnotách nakonec zvítězila v kategorii celovečerních filmů pro děti a obdržela cenu Zlatý střevíček, i my jsme hlasovali. Snímek uváděl Jan Čenský a byla přítomna i představitelka hlavní dětské role a režisér a po filmu byla beseda a prostor na dotazy. Exkurzi jsme zakončili rozchodem v centru Zlína a při čekání na vlak ve Smetanově galerii ve Vsetíně.