Archeopark Pavlov a Muzeum železné opony Valtice

Archeopark Pavlov a Muzeum železné opony Valtice
12. 06. 2023

V úterý 30. května v brzkých ranních hodinách se žáci šesté a sedmé třídy vydali do Archeoparku v Pavlově. Tam nás čekal skvělý edukační program Na mamutí skládce, stali jsme se lovci mamutů, vyzkoušeli jsme si práci archeologů, zahráli pravěký hazard, získali spoustu znalostí o zvířatech v době ledové, spolupracovali ve výborných týmech…

V poledne jsme prožívali téměř přímořskou pohodu na lodi Pampeliška, ta nás svezla po nádrži Nové Mlýny.

Na programu jsme měli také Muzeum železné opony ve Valticích, všichni jsme se zájmem poslouchali pana průvodce, který nás velmi poutavě seznámil s historií místa a s mnoha osobními příběhy přímo z česko-rakouské hranice. Žáci ocenili, že si mohli cokoli vzít do rukou, vyzkoušeli si uniformy, zbraně, zavřeli se do vězení… Sedmáci dokonce vstoupili do Rakouska a nikdo po nich nestřílel. Šesťáci si prohlédli kolonádu na Reistně.

Na některé fotografie se můžete podívat ve fotogalerii.