Nedotknutelní v Olomouci

Nedotknutelní v Olomouci
22. 02. 2023

Ve čtvrtek 9. února jsme se s žáky deváté třídy vydali do Moravského divadla v Olomouci na divadelní představení Nedotknutelní. Toto představení vzniklo na základě velmi úspěšného francouzského filmu z roku 2011, příběh na hraně komedie a dramatu vychází ze skutečného života Philippa di Borgi. Film jsme společně zhlédli ve škole, měli jsme tudíž možnost srovnat dvě různá zpracování.

Dojemné vyprávění o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný výhradně na pomoc druhých nemusí ztratit smysl života, nás zavedl do současné Paříže, kde si ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe vybral za svého nového opatrovníka energického mladíka marockého původu, kterého právě pustili z vězení.

https://www.moravskedivadlo.cz/cinohra/repertoar/nedotknutelni/?s=detail