Štrúdlování

02. 10. 2022

Také letos se naši žáci dobrovolně zapojili do soutěže vyhlášené Charitou v Novém Hrozenkově o nejlepší jablečný štrúdl – Štrúdlování. Během pondělního dopoledne 26. září se pekaři a pekařky vystřídali v naší školní kuchyňce, kde během 60 minut měli za úkol upéct ten nejlepší štrúdl do soutěže z toho nejlepšího těsta, tajných ingrediencí a podle zaručeně vítězného receptu. Někdo stihl upéct jeden, někdo dva, rekord byly 4 štrúdly, ty se pak ochutnávaly mezi spolužáky ve třídách.

Tentokrát se přihlásil také rekordní počet dětí, 37 zájemců o pečení, které do soutěže poslaly 18 štrúdlů do dětské kategorie z celkových 20 soutěžních. Naši žáci byli při pečení velmi šikovní, kreativní a veselí. Pěkný článek z průběhu hodnocení štrúdlů 27. září si můžete přečíst na webu Charity v Novém Hrozenkově, odkaz:

A jak to dopadlo?

Amálka a Miriam Štelclovy se umístily na 2. místě s domácím těstem a jejich štrúdl byl uměleckým dílem.

Martin Herceg a Jožka Orság s proplétaným štrúdlem a náplní z tmavě červených jablek byli na 3.místě.

Chtěla bych poděkovat všem žákům, kteří pekli z vlastních ingrediencí a přispěli na dobrou věc v rámci Dne charity.

Mgr. Martina Vaculíková