Lyžařský kurz 8.třídy

Lyžařský kurz 8.třídy
27. 02. 2022

Po roční odmlce se letos uskutečnil lyžařský kurz žáků 8.třídy. 

Tradičně jsme zamířili do lyžařského střediska na Kohútce, které nám nabídlo výborné sněhové podmínky a velmi pestré proměny počasí. Týdenní kurz je veden nejen k základům alpského lyžování, ale hlavně k bezpečnému pohybu a jízdě na sjezdovce, na vleku a lanovce. Díky rozmarům počasí jsme si museli při jednom z odjezdů odklidit spadlý strom, který uzavřel po poryvech větru a deště cestu do údolí Vranče. Pro žáky je týdenní kurz na hřebeni Javorníků možností poznat místo, které je významným turistickým cílem. Završením týdenního sportovního kurzu je společný závod ve slalomu. Děkuji instruktorkám Jitce Kacířové a Janě Janovské, Janě Koňaříkové za doprovod žákyně na běžkách a zejména p. Kocurkovi za vstřícnost a dopravu žáků do střediska.