1.místo Adély Kopecké v celonárodní literární soutěži

19. 06. 2017

Dne 14. 6. 2017 proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže „Prostorem a časem 1. světové války“ ve společenském sále Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského, Valdštejnská 18, Praha 1.

Soutěž  „Prostorem a časem 1. světové války“ byla vyhlášena u příležitosti připomínání 100. výročí světové války a československých legií. Soutěžní práce byly zaměřeny na téma světová válka v historii naší rodiny, příběh mého prapra/pradědečka, odkaz legionářů dnešku, jak se žilo za 1.světové války rodinám vojáků, moje představa o životě za 1.světové války.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 60 prací ve dvou kategoriích – základní školy, víceletá gymnázia a střední školy.

Vítězkou v kategorii Základní školy se stala Adéla Kopecká, ZŠ Nový Hrozenkov. Oceněný text ke stažení.

Blahopřejeme Adéle Kopecké a děkujeme Mgr. Vladimíře Štelclové za přípravu a vedení literární soutěže.