Beseda se spisovatelkou Petrou Dvořákovou,6.A, 6.B.

Termín konání: 15. 3. 2018
Místo konání: Obecní knihovna
Beseda se spisovatelkou Petrou Dvořákovou,6.A, 6.B.

Petra Dvořáková

spisovatelka a scenáristka. Vystudovala střední zdravotnickou školu, později absolvovala obor filozofie na FF MU. Do povědomí čtenářů vstoupila knihou rozhovorů o deziluzích náboženské víry Proměněné sny (2006), za kterou obdržela cenu Magnesia Litera. Pozornost si získaly i její další tituly Já jsem hlad — příběh o zápasu s mentální anorexií, hledání, cestě a návratu k ženské duši (2009) a Sítě — příběhy (ne)sebevědomí (2016). Její kniha Julie mezi slovy (2013) byla oceněna Zlatou stuhou (beletrie pro mládež) a Cenou učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství (anketa Suk). Dalšími jejími knihami pro mladé čtenáře jsou Flouk a Líla (2015) a Každý má svou lajnu (2017) o florbalu, prvních láskách a ceně vítězství. Jejím nejnovějším počinem je lehce humorný příběh jedné současné vesnice Dědina (vyjde v dubnu 2018). Autorka pravidelně spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem.

Zdroj: //nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/autori/dvorakova-petra