Přípravná třída

Máte doma dítě s odkladem a doporučením přípravné třídy? Pak nejspíš počítáte s o rok prodlouženým dětstvím v mateřské škole. Žádné úkoly a vstávání přesně na osmou hodinu! Co když už je ale dítěti školka malá? Téměř 400 základních škol v České republice nabízí dětem s odkladem tzv. nultý ročník. Jaké jsou jeho výhody? A je vhodný i pro vaše dítě? Sepsali jsme pro vás vše, co potřebujete vědět, pokud je odklad aktuální téma i ve vaší rodině.

Přípravné třídy otevírají jen některé základní školy – zdarma a pod vedením kvalifikovaných pedagogů.Výuka probíhá podle vzdělávacího programu MŠ v dopoledních hodinách, děti nosí aktovku a penál, o přestávkách svačí svačinu z domova a po vyučování je čeká oběd ve školní jídelně a družina. Jediné, co rodiče platí, jsou obědy a odpolední družina.

V přípravné třídě připadá na jednoho pedagoga 10 až 15 dětí. Má tak prostor věnovat se každému individuálně, důsledně dbát na často nezralou logopedii, dát prostor introvertnějším dětem a citlivě přistupovat k dětem se specifickými potřebami. Perfektní je pro děti s výraznou nezralostí v jedné oblasti i pro děti narozené v podzimních měsících.

Máte-li zájem, kontaktujte vedení školy nebo vyplňte kontaktní formulář.