Zahájení školního roku 2020/21

27. 08. 2020

Školní rok zahájíme v úterý 1. 9. 2020 v 9.00 h ve třídách. Uvítání a třídnické hodiny do 10.00.

Žáci 1. třídy: slavnostní zahájení školního roku proběhne v 1. třídě v době od  9.00 do 10.00 h. Aktovky a přezůvky s sebou. Rodiče žáků 1. třídy ve vstupu u šaten obdrží návleky.

Žáci 2. stupně: z důvodu stavebních prací budou třídy v 3. patře budovy A (stará škola), ke třídám bude vstup z šaten pouze přes schodiště 1. stupně do 2. NP

• VI.třída knihovna
  • VII. třída učebna přírodopisu
  • VIII. třída učebna F/Ch
  • IX.A  učebna AJ/2
  • IX.B učebna M

Provoz školní družiny

Zahájíme ve středu 2. 9. 2020 na základě odevzdaných zápisních lístků, které rodiče prvňáčků obdrží v úterý 1. září 2020 od vyučujících. Ostatním žákům budou tyto lístky vydány první den školy ve třídách. V případě překročení kapacity školní družiny bude o zařazení do školní družiny rozhodovat věk žáka.

Hygienická opatření

Nošení roušek dosud není povinné.
  • Dodržujte pokyny, které budou aktualizovány a vyvěšeny ve vstupu do školy.
  • Vstup do školy povolen pouze žákům. Výjimka: rodiče žáků 1. třídy s povinností návleků, ostatní pouze po telefonické domluvě.
  • Neposílejte žáky do školy s příznaky jakékoli nemoci nebo se zvýšenou teplotou.
  • Po vstupu do školy se žáci přezují a před vstupem do třídy si umyjí ruce na WC mýdlem, před vstupem do třídy použijí na ruce připravený desinfekční gel.
  • V případě výskytu projevů infekčního onemocnění nebude žák s těmito projevy vpuštěn do školy, nebo bude umístěn do izolační místnosti, kde vyčká na převzetí rodičem.

Stravování

Žáci, kteří v loňském školním roce byli přihlášeni, mají oběd přihlášen od středy 2. září 2020. Ostatní se přihlásí u vedoucí jídelny, vstup pro veřejnost pouze od MŠ.

Třídní schůzky a den otevřených dveří

Ve čtvrtek 17. 9. od 15.00 zveme na prohlídku dokončené rekonstrukce interiéru školy spojenou s třídními schůzkami v kmenových třídách. Obsah schůzek: organizace školního roku, podněty ze strany rodičů, vyhodnocení vzdělávání na dálku ve školním roce 2019/20, informace k případné on-line výuce, hygienická opatření, školní řád a organizace výuky. Vzhledem k většímu počtu osob v uzavřeném prostoru budou povinné roušky.

Termíny prázdnin

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021.

Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno ve středu 30. června 2021.

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

Okres nebo   obvod hl. města Prahy

8. 3. - 14. 3. 2021

Kroměříž,   Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník,   Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021 (pátek 2. dubna 2021 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů).

Hlavní prázdniny budou trvat od čtvrtka 1. července 2021 do úterý 31. srpna 2021.

Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve středu 1. září 2021.

V Novém Hrozenkově 27. 8. 2020                                        Mgr. Igor Haša, ředitel školy