Filmový uzel ve Zlíně

Filmový uzel ve Zlíně
15. 04. 2023

V pátek 10. března se šesťáci a sedmáci vydali na celodenní program do Filmového uzlu, který se nachází ve zlínských filmových ateliérech.

Nejdříve jsme se v expozici Patro legend zaposlouchali do vyprávění pana Zdeňka Krupy, bývalého spolupracovníka Karla Zemana, o vzniku a vývoji filmových ateliérů ve Zlíně. Pan Krupa také spolupracoval na animovaném seriálu Krysáci.

Po besedě se žáci vrhli na tvorbu vlastní plošné nebo prostorové animace. Dvouhodinová práce všechny bavila a na výsledky skvělé spolupráce se stojí zato podívat:

Po obědě se všichni pohodlně uvelebili v kinosálku a podívali jsme se na několik animovaných snímků od Hermíny Týrlové (Uzel na kapesníku, Kulička, Pohádka na šňůře...). Kinosálek dříve sloužil jako projekční místnost pro kontrolní náhledy vyvolaných filmů. Poprvé tam tedy viděli své filmy např. Karel Zeman či Hermína Týrlová.

Závěr celé akce patřil výstavě téměř dvou set modelů aut v měřítku 1/18.