Beseda o astronomii: Sputnikem to začalo

Termín konání: 8.11.2017 | 07:30
Místo konání: Učebna F

Beseda o astronomii: Sputnikem to začalo

Na letošní podzim připadá 60. výročí startu první umělé družice Země.
Pracovníci Hvězdárny Vsetín, odd. Muzea regionu Valašsko, připravili při této příležitosti novou přednášku „Sputnikem to začalo", která je věnována hlavně počátkům kosmické éry lidstva.

Rád bych Vám a Vašim žákům nabídl možnost uspořádat tuto přednášku přímo ve Vaší škole. Mohla by být vhodným doplněním učiva přírodopisu, fyziky, dějepisu a zeměpisu. Krátký abstrakt přednášky naleznete v příloze tohoto mailu.

Pokud jde o vlastní realizaci, ideální by bylo sezvat několik tříd najednou do většího prostoru. Tak, aby byl co nejméně narušen rozvrh školy. Ale není to nezbytnou podmínkou. Vlastní přednáška je doprovázena prezentací v PowerPointu (případně v PDF formátu). Technické vybavení je možné přivést naše vlastní nebo využít vybavení Vaší školy.

V případě Vašeho zájmu mne prosím neváhejte kontaktovat. Děkuji za Váš čas a na případnou spolupráci se těší

Ing. Martin LESKOVJAN
vedoucí oddělení Hvězdárna Vsetín