Michaela Vetešková - Jak maminka vzprávěla o 20.století

Termín konání: 21.3.2019 | 08:00
Místo konání: Knihovna městyse

Michaela Vetešková - Jak maminka vzprávěla o 20.století

Beseda s redaktorkou Českého rozhlasu.

Michaela Vetešková

Pracuji jako vedoucí kulturního zpravodajství Českého rozhlasu, přednáším na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze a píšu pohádky pro děti. 

Vystudovala jsem Univerzitu Palackého v Olomouci obor Teorie a historie dramatických umění a literatury. Už jako studentka jsem pracovala v soukromém rádiu jako moderátorka, později jsem se stala regionální zpravodajkou ČRo. Pak jsem byla moderátorkou a redaktorkou Dvojky Českého rozhlasu a po několika letech jsem nastoupila na stanici Radiožurnál jako reportérka. Po celou dobu rozhlasové práce jsem se věnovala kulturnímu dění v ČR i ve světě. 

Vydala jsem několik pohádkových knížek inspirovaných novinářskou prací.
Pocházím ze Vsetína, v současné době žiji v Praze, kde s manželem vychovávám dvě děti.