Výlet 8. třídy do Prahy

Výlet 8. třídy do Prahy

tředa 23. 5. 2018. Ve 4:45 byla na nádraží Vsetín  zpozorována podivná skupina puberťáků v čele se dvěma neohroženými vůdci, jak jdou neohroženě vstříc expresu Helfštýn směr Praha. Ano správně, byli jsme to my, Vaši osmáci. Jeli jsme na náš školní výlet-exkurzi do Prahy obdivovat krásy hlavního města. Na Hlavní nádraží jsme přijeli okolo deváté hodiny ranní. Odtud nás čekala namáhavá cesta do Prahy 6, kde jsme byli ubytovaní ve škole ZŠ Norbertov. Po vybalení věcí nás čekal první výstup, na Petřín. Absolvovali jsme tedy jízdu lanovkou nahoru, vylezli skoro 300 schodů nahoru a dolů z rozhledny, pohoršili se nad cenou zmrzliny a zasmáli v zrcadlovém bludišti. Z Petřína jsme sešli dolů k Pražskému hradu a katedrále sv. Víta. Nahlédli jsme i do prostor, kde byly vystaveny korunovační klenoty. Odtud Zlatou uličkou na Karlův most a pak už jenom hurá kino! Po kině jsme doplnili zásoby v Tescu a odjeli do naší školy “spinkat“. Druhý den jsme museli časně ráno vstát a vydat se na prohlídku Senátu do Valdštejnského paláce. Odtud jsme se svezli do technického muzea a potom konečně všemi očekávaná ZOO. Po čtyřech hodinách v ní strávených jsme se my společně s kyblíkem sloního trusu rozhodli navštívit ještě pražské letiště. A to bylo pro druhý den všechno. Třetí den ráno jsme šli nakouknout do zahrad Valdštejnského paláce, které jsme předešlý den nestihli navštívit. Pak jsme jeli metrem na Vyšehrad. Vyšehradské zahrady byly bohužel uzavřené, ale na hřbitov jsme se dostali. Z Vyšehradu jsme jeli na Václavské náměstí, kde jsme dostali možnost naobědvat se v Českém domě. Po obědě proběhl menší rozchod po obchodech Václaváku a pak túra až k Národnímu divadlu. Tam jsme byli všichni už tak unavení, že jsme neměli sílu ani mluvit. Střecha Národního divadla nám všem však učarovala a my jsme zase překvapili svojí unavenou vzorností další účastníky prohlídky, kteří si díky nám utvořili nový názor na dnešní mládež. Z divadla jsme šli do obchodních domů Palladium a Kotva. Tam jsme dostali hlavní rozchod a možnost nakoupit si ještě nějaké drobnosti. Po rozchodu a úspěšném setkání v plném počtu jsme se unavení vydali do školy. Ve škole si už každý pomalu balil své věci a chystal se na zítřejší odjezd. V sobotu ráno jsme se tedy vydali se svými zavazadly o trochu plnějšími a peněženkami o trochu lehčími zpátky na Hlavní nádraží, kde na nás už čekal expres Radhošť, aby nás dopravil na Vsetín a předal osobnímu vlaku, který nás odvezl do Nového Hrozenkova do náručí natěšených rodičů. A to je konec našeho výletu.

Myslím, že teď mluvím za celou třídu, když řeknu, že nás tento výlet velmi sblížil a spřátelil dohromady. Že jsme se mohli každý navzájem poznat a proto děkujeme panu učiteli Oldřichu Pavelkovi a paní učitelce Lence Dujkové, že se odvážili s námi jet na takový výlet s rizikem nevrátit se relativně v pořádku…

Videa ( vytvořil Michal Juřica )

 

https://www.youtube.com/watch?v=ycivhar-OI0

https://www.youtube.com/watch?v=luercr3KV-4