Kdo má nejlepší štrúdl

Kdo má nejlepší štrúdl

Dne 26. 9. 2018 se žáci druhého stupně zúčastnili soutěže DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ANEB KDO MÁ NEJLEPŠÍ JABLEČNÝ ŠTRÚDL. Soutěž pořádala Charita Nový Hrozenkov. Kategorie byly dvě: DĚTI a DOSPĚLÍ. Hlavní cena v mladší kategorii byl dárkový poukaz na dort od kavárny Kafé Maté a v té starší dárkový poukaz pro dvě osoby na vstup do spa centra v hotelu Lanterna Velké Karlovice. Účast byla veliká, celkem bylo 15 štrúdlů v kategorii dětí a 9 v kategorii dospělých. Vyhodnocení proběhlo v Charitě Nový Hrozenkov dne 27. září. Všechna sladká dílka poté byla rozdělena mezi obyvatele domů pokojného stáří v Halenkově, Novém Hrozenkově a Karolince. Za naši školu jsme dovezli 13 štrúdlů (12 od dětí, 1 od dospělého). V  kategorii dětí vyhrály 1. místo šikovné žákyně šesté třídy Rozálie Anna Martináková, Natálie Kašperová a Eleonora Křenková a 3. místo deváťačky Tereza Orságová (st.) a Hana Bohmová. V kategorii dospělých vyhrála naše paní učitelka Vaculíková.

Každopádně všechny štrúdly byly velice pěkné a pevně doufáme, že našim seniorům chutnaly. Pokud jste se zúčastnili, moc Vám děkujeme!

Paní učitelka Vaculíková dodává: ,,Nadšenci, kteří se rozhodli pro pečení štrúdlů, postupně přicházeli do školní kuchyňky, pekli ogaři i cérky. Všichni si přinášeli to, co měli mít: válečky, suroviny, jablka, někdo už přichystaná, abychom vše stihli. Někdo teprve loupe, strouhá a vyvalujeme těsta. Těsta byla chlazená, rozmrazená, mražená. Jedno bylo i tvarohové, to dělal tatínek, jedno zaděláváme, kynuté. Většina je domácích. Kromě ingrediencí tradičních (ořechy, rozinky, skořice) se objevily také mandle, čooláda, máslo, tajné recepty soutěžících, různé typy proplétání a prořezání, fígle na zatočení, štrúdle máme sypané ořechy, cukrem a některé jsou i do zatáčky stočené..... a všechny nakonec povedené!

Jsem velmi ráda, že snaha dětí byla oceněna. Máme radost, že babičkám a dědečkům chutnalo, protože jsme pekli s radostí a nadšením a těšíme se na další podobné akce a spolupráci."