Veselé zoubky

Veselé zoubky

V úterý 6.3 2018 jsme měli v 1. třídě projektový den "Veselé zoubky". Jeho tématem byla správná  péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu. Naším partnerem byla drogerie DM, která nám věnovala drobné dárky (taštičku s dětskou pastou na zuby, zubní kartáček, přesýpací hodiny do koupelny - pomocníka při čištění zoubků a žvýkačky bez cukru Orbit).

Projektový den byl plný různorodých činností.

V hodině českého jazyka si děti vyslechly pohádku O proncezně Pavlínce a jednom bolavém zoubku, naučily se básničku.

Po pěkné a poučné pohádce "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek" jsme na interaktivní tabuli doplňovali malý testík s nelehkými úkoly: jak vypadá mléčný chrup u dětí, správné čištění zubů, zdravé a nezdravé potraviny.

V prvouce každý žák samostatně plnil úkoly v pracovním listu a za správné odpovědi byl odměněn dárky od DM drogerie.

Na závěr jsme si zaspívali písničku "Bolavý zub", ve dvojicích vytvořili krásné koláže ve tvaru zoubků.

Rozloučili jsme se s heslem " KAŽDÝ DEN SI BUDU ČISTIT ZOUBKY"

Celé projektové dopoledne se nám vydařilo a všechny děti byly nadšené.

Fotogalerie