Projektový den - Ovoce a zelenina do škol

Projektový den - Ovoce a zelenina do škol

V pátek 6. dubna v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol  zavítaly na první stupeň školy slečny Ina a Terez přímo z centra Ovoce a zelenina do škol. Nachystaly si zajímavé otázky o ovoci a děti za správnou odpověď dostávaly odměny. Všichni se nadšeně hlásili, kdo dostal víc odměn, rád se podělil s kamarádem. Navštívil je i jejich kamarád Jablko a nakonec i Jahoda. Děti dostaly kromě odměn i jablíčka, kiwi a pomeranče, na kterých si nadšeně pochutnaly. S asistencí pomocníčků jim holky přichystaly ovocné saláty. Dostalo se i na paní učitelky. Děti se seznámily s novými druhy ovoce a někteří poprvé ochutnali pro ně neznámé a cizí ovoce. Holky byly moc příjemné a tak děti neměly strach se na cokoliv zeptat a povídat si o jejich vlastních zážitcích s ovocem. Myslím, že si to všichni užili a dozvěděli se hodně nového. Ovoce se nemusíme bát a obsahuje mnoho vitamínů. Škoda jen, že druhý stupeň nemá možnost mít taky takové přednášky, i když to všechno už bychom měli vědět, někteří by potřebovali, aby jim to někdo zase připomněl. :)