Návštěva obecní knihovny

Návštěva obecní knihovny

12. 9. 2018 jsme navštívili obecní knihovnu a byli svědky malé přednášky naší paní knihovnice o tom, co se v knihovně změnilo, jaké jsou další plány v postupné rekonstrukci celé knihovny.

Dověděli jsme se, kde co v knihovně najít, jak se v ní orientovat, jak hledat v katalogu, nebo jak jsou knihy označené a roztříděné. Už víme, jak si můžeme zarezervovat knihy z pohodlí domova. Společně jsme se podívali na obrázky našich významných knihoven i knihoven z různých koutů světa.

V knihovně nově přibyly další počítače, a tak má každý možnost si zde dohledat potřebné informace, pokud nemá tu možnost doma, nebo prostě zabít čas hraním stolních her či si vytáhnout nějakou knížku, posadit se a vychutnat si příjemné prostředí.

Tyto seznamovací hodiny s obecní knihovnou navštívili během září všichni žáci druhého stupně naší školy.

Také jsme se dověděli o pořádání akcí v naší malé knihovně a musíme uznat, že paní knihovnice je ve své práci na pravém místě. Jen tak dál!