Výsledky sběru papíru a víček

Výsledky sběru papíru a víček

Sběr víček a papíru, který byl zahájen v září, dopadl velice dobře. Dohromady se dokázalo vybrat 3012 kg. Vybrané peníze, podle toho kolik daná třída donesla, se rozdají třídám na finanacování různých věcí.

Papír.pngNejvíce papíru se podařilo vybrat šikovné 5. třídě, která nasbírala neskutečných 674,5 kg.  A naopak nejméně papíru vybrala 8. třída s pouhými 41 kg. Co se týče sběru plastových víček od lahví, tak nejvíce nasbírala 4. třída s množstvím 46,2 kg. A naopak nejméně nasbíraly třídy: 6.B,  8, 9. s počtem 0 kg, tedy žádné. Vybraný papír se později odváží ve sběrných kontejnerech do sběren, kde se následně recyklují. Tento rok s odvozem papíru pomáhali 9. a potom se zapojila i 7. třída. Ale nezapomeňte, že recyklovat by se mělo nejen ve školách ale i v běžném životě a to kvůli záchraně životního prostředí.